Kategoria: List motywacyjny

Każdy z nas na jakimś etapie swojego życia musi zacząć pracę zawodową, choć niekoniecznie zgodną z osobistym upodobaniem. Aby dostać pracę trzeba najczęściej napisać tak zwany list motywacyjny (chociaż chyba nikt nie wie tak na prawdę po co). Nie jest to zadanie szczególnie trudne, choć może być czasochłonne.

W tym dziale przedstawiamy nie tylko gotowe listy motywacyjne do pobrania, ale przede wszystkim obszerny spis pomocnych wskazówek jak samodzielnie napisać taki dokument. Nie ma co się oszukiwać - każdy z nas jest inny i ma nieco inne spojrzenie na świat. Dlatego też każdy nieco inaczej zabierze się za pisanie własnego listu, tym bardziej, że jest to pismo o wiele bardziej osobiste niż dosyć szablonowe CV. Oczywiście korzystanie z szablonów i   wzorów jest jak najbardziej w porządku, jednak należy także dodać nieco własnego charakteru.

Dlatego też przedstawiamy (mamy nadzieję, że kompletny) spis uwag, porad i naszych własnych przemyśleń o tym co powinien zawierać porządny list motywacyjny. Do tego dodajemy nieco sprawdzonych formuł, a także wskazówki odnośnie układu graficznego, przydatnych sformułowań itp.

Mamy nadzieję, że nasz poradnik pomoże Wam z zdobyciu wymarzonej pracy. Ale jeśli uznacie, że nasze porady są niekompletne napiszcie do nas, a uzupełnimy naszą stronę!

Ładuję
Ładuję