Doświadczona osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjna najprawdopodobniej spyta o to co lubisz robić poza pracą. To pomoże szybciej Cię poznać i zrozumieć kim jesteś co z kolei pozwoli zdecydować czy będziesz pasował do reszty pracowników i czy będziecie tworzyć zgrany zespół.

Ponadto charakter Twoich zajęć w czasie wolnym będzie świadczył o tym czy jesteś osobą energiczną. Jeśli spędzasz weekendy aktywnie, na siłowni, czy uprawiając sporty oznacza to, że jesteś osobą energiczną. Jeśli powiesz, że w weekendy lubisz posiedzieć z dobrą książką może to oznaczać, że nie jesteś zbyt energiczny. To nie znaczy, że jeden typ osoby jest preferowany. Jest to raczej kwestia tego czy będziesz pasował do reszty zespołu, lub wymagań firmy.

Także jeśli spędzasz wolne chwile pracując charytatywnie, lub jeżdżąc motocyklem powinieneś o tym wspomnieć. Nigdy nie wiadomo co robi osoba prowadząca rozmowę kwalifikacyjną a jeśli przypadkiem okaże się, że macie podobne zainteresowania automatycznie masz dodatkowy plus i rekruter będzie patrzył na Ciebie bardziej przychylnie.

– Co Cię interesuje poza pracą?
Twoja odpowiedź wykaże czy jesteś typem samotnika, czy osobą towarzyską. Twoje zainteresowania mogą też świadczyć o tym czy nadajesz się do zarządzania innymi. Zastanów się, które z Twoich zainteresowań będą dobrze o Tobie świadczyły w kontekście stanowiska, o które się ubiegasz.

– Jaką książkę ostatnio czytałeś? Jaki film ostatnio widziałeś?
Nie możesz powiedzieć, że nie czytasz książek, czy nie oglądasz filmów. Nawet jeśli tak jest przypomnij sobie co ostatnio czytałeś i powiedz, że właśnie wracasz do klasyków.

Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej: Hobby
Oceń pismo